7 dalykai, už kuriuos savo sportinei aprangai būsite dėkingi kiekvieną treniruotę | PANORAMA
2019.06.18

7 dalykai, už kuriuos savo sportinei aprangai būsite dėkingi kiekvieną treniruotę

Main visual 1
2019.06.18

7 dalykai, už kuriuos savo sportinei aprangai būsite dėkingi kiekvieną treniruotę

Ar žinote jausmą, kai atėjęs į treniruotę pajunti, kad smukčioja šortai ar timpos? O kai po truputį ima mausti nugarą – nors, atrodo, bėgiojote kaip tik tam, kad geriau jaustumėtės? Treniruotėse kiekviena, rodos, nedidelė avalynės ir aprangos pasirinkimo klaida gali ir numušti motyvaciją, ir net pakenkti sveikatai. Tačiau sporto prekių parduotuvių konsultantai padės pasirinkti aprangą, kad taip nenutiktų. Jie teigia, kad svarbiausia atkreipti dėmesį į šiuos 7 dalykus.

1. SPORTO PREKIŲ PARDUOTUVĖJE SKIRKITE GERĄ PUSVALANDĮ MATAVIMUISI

 

„Didžiausia klaida – pirkti sportinę aprangą ar batelius nesimatavus ir eiti į pirmą treniruotę. Nes jei vienam žmogui idealiai tiks konkretus modelis, jis nebūtinai tiks kitam. Jei pirksite batelius – pasimatuokite kuo daugiau porų ir čia pat, parduotuvėje, atlikite su jais kelis pratimus, keliskart pašokinėkite“, – sako „Sportland“ prekių pateikimo vadovė Julija Urbutytė. Pasak jos, jei sportinę aprangą pirkote, sakykime, internete, svarbu neatsinešti jos nesimatavus į pirmą treniruotę. Pirmiausia verta ją apsivilkti namie ir pasportuoti, kad įsitikintumėte, jog su ja jaučiatės puikiai.

 

Sporto ir laisvalaikio marškinėliai / SPORTLAND / 26,21 Eur / 39,95 Eur/ 1 aukštas

 

2. TEISINGI BATELIAI

 

J. Urbutytė pataria prieš renkantis batelius pasidaryti pėdos tyrimą: jei jis parodys, kad pėda krypsta į vidų ar išorę, konsultantai padės išsirinkti batelius, kurie saugos sąnarius. Sportui salėje visada rekomenduojama pirkti nuo pusės iki vieno dydžio didesnę avalynę, kad pėdai stumiantis į priekį būtų vietos. „Sportininkų kojų nagai dažnai būna mėlyni, nes kai keliami svoriai, daromi pritūpimai ar kiti pratimai, pėda stumiasi ir atsiremia į batelių viršų. Šis treniruočių bateliuose turi būti pakietintas, kaip ir padas, kad pėda būtų stabili. Pakietinimas svarbu, bet taip pat svarbu ir didesnis dydis“, – kalbėjo ekspertė. Ši taisyklė negalioja tik krepšinio ir futbolo bateliams: šie privalo kuo stipriau priglusti prie kojos. Renkantis krepšinio batelius verta atkreipti dėmesį ir į amortizacijas – jei jos yra ne tik ant pado, bet ir bato priekyje bei ant čiurnos, tai padės minkščiau nusileisti po šuolio ir išvengti traumos.

 

Sportiniai bateliai / SIZEER / 139,99 Eur / 2 aukštas

 

3. PRALAIDŪS AUDINIAI

 

Gali atrodyti, kad sporto apranga nesensta ir gali būti dėvima labai ilgai. Bet tikrai turėsite kuo pasidžiaugti įsigiję naujesnę. „Audimo“ kūrybos vadovas Rapolas Vosylius pasakoja, kad sportinės aprangos audiniai – sritis, kurioje įvyksta daugiausia inovacijų. Naujausi hibridiniai audiniai kuriami taip, kad atliktų daug funkcijų, dėmesys skiriamas audinio lengvumui, oro pralaidumui ir tamprumui.
J. Urbutytė pabrėžia, kad dabartiniai sportinių drabužių audiniai turi technologijas, kurios atlieka keletą svarbių funkcijų. Jos sugeria prakaitą nuo kūno ir kuo greičiau jį išgarina, taip pat nuima nuo kūno karštį ir tuo pat metu išlaiko šilumą, neleisdamos jam per daug atvėsti. „Kiekvienas prekės ženklas šiuos multifunkcinius audinius vadina skirtingai, bet juos naudoja praktiškai visi“, – sakė „Sportland“ atstovė.

 

4. GRAŽŪS MARŠKINĖLIAI

 

„People Fitness“ vadovė Lina Dranginytė pastebi, kad sportinės aprangos grožis taip pat svarbus. „Iš savo patirties galiu pasakyti, kad graži sportinė apranga motyvuoja. Svarbu, kad žmogus ją išsirinktų tikrai patinkančią, kad nesijaustų nejaukiai – sakykime, merginoms tamprės nepersišviestų. Gerai atrodyti nori kiekvienas“, – kalbėjo L. Dranginytė. „Audimo“ kūrybos vadovas R. Vosylius priduria, kad graži apranga – ir ilgalaikė investicija, nes dabar stengiamasi kurti ilgalaikį dizainą, o ne vaikytis greitai prabėgančių madų.

Marškinėliai / 4F / 2 aukštas / 19,99 Eur

 

5. PATOGIOS KELNĖS AR SPORTINĖS TAMPRĖS

 

Labai nesmagu, kai sportuojant norisi vis nusmaukti sukilusius marškinėlius žemyn arba pakelti smunkančias treningines kelnes arba tampres. Rinkdamiesi įsitikinkite, kad to nereikės. „Dabar smagu, kad dažnai tamprės yra paaukštintu liemeniu – jos patogios ir gražiai atrodo. Bet renkantis taip pat svarbu pasimatuoti, o matuojantis – pajudėti, nes kiekvienos sporto programą pradėjusios moters liemens ir klubų santykis gali būti skirtingas, ar jam tiks jos įprastas dydis, paaiškės tik apsivilkus“, – atkreipia dėmesį „People Fitness“ vadovė.

 

Tamprės aukštu liemeniu / AUDIMAS / 1 aukštas / 49,90 Eur

 

6. IŠMANUSIS LAIKRODIS

 

Gal tai – sportinės aprangos dalis, o galbūt – kasdienis aksesuaras, bet sportuojantiems išmanus laikrodis praverčia. L. Dranginytė pati juo naudojasi ir žino, kad jis papildomai motyvuoja, apskaičiuodamas pasiektus rezultatus, o dirbant sėdimą darbą primena, kada reikia atsistoti ir pajudėti.

 

Išmanusis laikrodis „Fitbit Versa“ / „Bitė Lietuva“/1 aukštas / 175,00 Eur

 

7. TIKSLINGAS PASIRINKIMAS

 

Visi pašnekovai tvirtino, kad renkantis sportinę aprangą reikia tiksliai žinoti, kam ir kur ji bus naudojama. Visų pirma – kokio tipo sportui. Antra – kokiai aplinkai: ant kokios dangos žaisite, sakykime, futbolą (ant žolės ar salėje), bėgiosite ant bėgimo takelio ar lauke, ant įvairios dangos. Ir trečia – kokiu sezonu sportuosite. Rapolas Vosylius rekomenduoja žiemą sportuosiantiems lauke atrasti tampres su membrana ir šiauštu vidumi, o sportui salėje – marškinėlius ilgomis rankovėmis, kurie gerai sugeria ir išgarina drėgmę nuo viso kūno.

Jeigu kasdieniame gyvenime reikia rūpintis savimi – pasirūpinti savimi sportuojančiu reikia dar labiau. Todėl negailėkite pastangų klausti, domėtis ir ilgai rinktis: už gerą pasirinkimą būsite sau dėkingi.

PLC PANORAMA jis itin patogus, čia yra visko, ko gali prireikti sportui ir aktyviam laisvalaikiui bet kokiu oru.

Nieko nerasta..